ÕPETUS: Kuidas osta esimest korda krüptoraha

Krüptoraha on võimalik osta erinevatelt vahetusplatvormidelt või inimeste käest. Inimeste käest krüptovaluutat ostes oleks vaja kindlasti krüptoraha walletit (rahakotti), kuhu peale krüptoraha saadetakse. Krüptopangad ja teised vahetusplatvormid võimaldavad inimestel hoida oma krüptoraha nende enda keskkonnas. Suuremad krüptopangad on enamasti turvalised ja krüptoraha nendes hoidmine on ohutu. Kui teie investeeringud juba suuremaks lähevad, siis võiksite mõelda riistvaralise rahakoti peale.

Kruptouudised.ee soovitab kasutada sellist krüptopanka nagu BitPanda, kuna tegemist on väga lihtsasti kasutatava keskkonnaga, kus saab kiiresti ostlemisega alustada. BitPanda suurimaks plussiks on kiire kasutaja identifitseerimine, mis enamikel tuntud krüptopankadel võtab aega kuni 2 nädalat. Lisaks on BitPanda Euroopa ettevõtte, mis võimaldab sinna raha saata ilma suurte teenustasudeta.

Väike õpetus, kuidas BitPandat kasutada:

 • REGISTREERIMISEKS VAJUTA SIIA
 • Kõigepealt on vaja kasutaja teha ehk vajutada üleval olevale nupule “SIGN UP”.
 • Seejärel sisestage oma e-maili aadress ja arvutage pildil olev tehe (see on robotite vältimiseks). Järgmisena saadab BitPanda teie e-mailile kinnituslingi, mis tuleb teil avada.
 • Vajutades e-mailil olevale lingile, saate määrata omale parooli (parool ei tohiks olla lihtasti arvatav).

Teie kasutaja on valmis, kuid peate ennast nüüd ka identifitseerima.

 • Logige oma kasutajaga sisse.
 • Vasakul menüüst vajutage “verification” peale ning seejärel lisage lahtrisse oma telefoni number. Veenduge, et numbril oleks ees “+372”.
 • Kui number lisatud, saadetakse teile SMS-iga 6 kohale kood, mis tuleb sisestada BitPandas eesolevasse lahtrisse.

Seejärel saate alustada identifitseerimisega, mis on omakorda ka viimane etapp.

 • Valige identifitseerimiseks sobiv viis (soovitatav videokõne läbi veebikaamera). Selleks on teil vaja passi või ID-kaarti.
 • Identifitseerimine võtab aega umbes 2 minutit ja teiega suheldakse inglise keeles (võib küsida ka vene keeles suhtlemise viisi, kuid see võimalus pole garanteeritud).
 • Identifitseerija tahab, et te näitaksite veebikaameras oma ID-kaarti või passi, veendumaks, et tegemist on päris isikuga.
 • Kui olete oma dokumendi näitamisega lõpetanud, saadetakse teile SMS-iga kood, mille peate sisestama lahtrisse, mis tekib teie ette videokõne ajal. Kui kood on sisestatud, öeldakse teile, et identifitseerimine on valmis.
 • Kui videokõne on lõppenud, peate tõenäoliselt ootama vähemalt 15 minutit, et teha oma esimene ost.

Palju õnne, nüüd saate alustada krüptoraha ostmisega!

Krüptoraha ostmiseks vajutage BitPandas “Wallet” peale ning valige krüptovaluuta, mida soovite osta. Seejärel sisestage summa ja valige makseviis.

Edaspidi soovitame kasutada ostudeks Euro Walletit, kuna sellel on kõige väiksemad teenustasud. Euro walletisse raha kandmine võtab aega umbes 3 tööpäeva (Euroopa sisene välismakse ehk SEPA).

Soovime teile edu ja kainet mõistust krüptoraha ostmisel! 🙂

Jaga sõpradega:

Jälgi meid ja ära maga maha uusi nõuandeid :)